CZ EN

Aktuality

PF 2016

Vážení klienti, obchodní partneři, spolupracovníci, přátelé...
dovolte nám v těchto svátečních dnech popřát Vám i Vašim blízkým šťastné a veselé prožití Vánoc, bohatého Ježíška a hlavně hodně štěstí, zdraví a spokojenosti v roce 2016.
Svitani Snezka
Tak, jako se každý těšíme, co nám přinese nový den, tak o to více vyhlížíme, co přinese celý Nový rok. Proto, stejně jako pomalu vycházející slunce nad nejvyšší vrchol Čech věští krásný den, přejeme i my Vám všem, abyste měli rok plný sluncem prozářených dní ...

23.12.2015

Roční zkušenosti s implementací Zentyalu a Kubuntu do mikroprostředí domácnosti a živnosti

Jedna z věcí, kterou nabízíme, je kompletní přechod na open-source SW pro malé firmy, neziskovky apod. Máme s tím vlastní zkušenosti. Není to seznam obsahující pouze samá pozitiva, ale v mnoha případech to smysl dává. Vyzkoušeli jsme tedy jedno z nejnáročnějších prostředí, tj. větší domácnost spojenou s živností (3 notebooky a 3 počítače). Podstatné přitom nebylo to, zda lze přejít ze stavu, kdy máme několik historických počítačů ve stavu před kolapsem do stavu, za který by se nemusela styděl menší firma, ale s jakými náklady na pořízení a údržbu to lze provést a jaké budou mít uživatelé problémy se změnou i s běžným použitím. Tj. jestli náklady na podporu resp. IT služby a problémy uživatelů nepřevýší úspory. Všude byl navíc použit repasovaný, tj. velmi levný HW. A závěr? V tomto případě stručně řečeno: Byla to dobrá volba. Obecně ani toto není všespásné řešení, ale v mnoha případech je rozhodně doporučeníhodné.

30.11.2015

6 měsíců zkušeností s reálným provozem Zentyal 4.0

Vyhodnotili jsme zkušenosti s provozem několika instalací serveru Zentyal 4.0 v různých prostředích a různými typy uživatelů. Má-li se výsledek shrnout v jedné větě, pak asi takto: Pokud využíváme maximum funkcionality (PC s Windows i s Linuxem spravované v doméně, sdílení kalendářů a kontaktů, opakující se události s výjimkami, schůzky, synchronizace s mobilním telefonem, integrace s Thunderbirdem a Outlookem, …), problémy jsou, ale ne kritické. Znova jsme tedy otevřeli otázku, zda Zentyal je ta nejlepší volba a znova dospěli k závěru, že je.

18.10.2015

Spustili jsme vlastní dohled nad servery, pro které děláme podporu

Protože ani nám se nevyhly problémy a protože je lepší o nich vědět dříve než uživatelé, rozhodli jsme se pro spuštění vlastního dohledu. Nejprve jsme se rozhodli pro Nagios, ale po cca měsíční zkušenosti jsme otestovali i Zabbix a zůstali u něj. Je sice náročnější na HW, ale množství připravených šablon, konfigurace přes web, způsob prezentace výsledků, integrovaná správa inventáře (HW) a v neposlední řadě i správa uživatelů a jejich oprávnění rozhodly.

07.06.2015

Zkušenosti s upgradem Alfresca a Zentyalu

Několikrát jsme vyzkoušeli upgrade Alfresca (4.2 -> 5.0) a Zentyalu (3.2 -> 4.0). Upgrade Alfresca proběhnul bez jakéhokoliv problému a jen s malými změnami nastavení a samozřejmě s použitím nové české verze. U Zentyalu to tak jednoduché nebylo, protože se měnila důležitá komponenta - groupware (Zarafa -> Sogo) a šlo vlastně o novou instalaci a migraci resp. konverzi dat. Výsledek však byl i v tomto případě v kategorii "úspěšně dokončeno".

15.04.2015

S novou verzí Alfresca 5.0 jsme aktualizovali překlad do češtiny

Protože se nejednalo o drobné změny v textech, využili jsme situace a udělali kompletní revizi překladu čítající přes 10 000 segmentů.

06.03.2015

Dokončena "kuchařka", souhrn procesů, reportů a aktivit, pro projekty „Generační obměna“

Dokončili jsem interní kuchařku, tedy jakýsi souhrn aktivit, činností, reportů, měřících ukazatelů, metodik a vzorů pro kompletní využití pro projekty typu "Generační změna ve firmě". Klient si může vybrat buď kompletní dodávku či si sestavit vlastní objednávku. Samozřejmě s možností naší výhrady v případě, že by výběr nedával pro celkový výsledek záruku na efektivní implementaci a úspěch.

13.01.2015

Spuštěn pilotní provoz serveru spravadruzstva.cz

Web potřebuje dnes každý a v mnoha případech má uveřejnění informace na webu i právní následky. Zkusili jsme tedy začlenit správu webu tak, aby zveřejnění informace či dokumentu na webu bylo nejen tak jednoduché, aby ho mohl provést každý uživatel, ale aby zveřejnění mohlo být podmíněno schválením a hlavně, aby bylo viditelné a doložitelné, co přesně a v jakém časovém období bylo na webu zveřejněno. Prostě chceme ukázat, že web lze provozovat i bez administrátora webu a že lze dokázat co na něm kdy bylo. A nebavíme se o řešení pro korporace, ale pro malé firmy, obce, neziskovky apod. A nebavíme se o řešení, které je vázané na umístění v cloudu, ale které si kdokoliv může přenést na svůj vlastní server beze ztráty dat, funkčnosti či kontinuity.

18.09.2014

Studie proveditelnosti pro kartu rezidenta

Vypracovali jsme studii proveditelnosti pro Kartu rezidenta/občana pro opakované využití pro správu měst a obcí.

28.06.2014

Anglická verze webových stránek

Od dnešního dne, 20. června 2014, jsou naše stránky přístupné i v angličtině.

20.06.2014

Jsme plátci DPH

Od 6. března 2014 jsme byli zaregistrováni jako plátci DPH.

05.03.2014

Spuštění webových stránek

Webové stránky www.ksat.cz byly poprvé oficiálně spuštěny pro širokou veřejnost dne 7. února 2014.

07.02.2014

Vznik KS&T

Vznik KS&T se počítá podpisem Společenské smlouvy, kterou oba partneři podepsali dne 23. října 2013 ve Zvoli a jeho zápisem do OR pro Středočeský kraj dne 13. prosince 2013.

07.02.2014